Tanulmányi versenyek, eredmények

 

Kerületi informatika verseny

Rajszki Olívia szövegszerkesztés I.

Zágráb Nikolett prezentáció II.

Tóth Vivien táblázatkezelés IV.

Végh Petra prezentáció IV.

Gratulálunk!

Képek itt!

 

Az alsó tagozat mesemondó versenyének I. helyezettjei.

Ocskai Lilla 1.b

Bugán Zsófia 2.a

Szilágyi Júlia 4. b

 

       

 

Alsós helyesírási verseny helyezettjei

 

       

 

Eredményeink

 

Ø  Természetjáró Gyermekek Országos Találkozója (TEGYOT) – Országos I. helyezés
(Rozbora Nikolett, Fonyódi Boglárka, Vadászi Barbara 8. o.) Felkészítő: Juhász Árpád

Ø  Országos vers- és prózaíró pályázat – Próza, általános iskolai kategória
I. helyezés
(Száraz Bernadett 7. o.) Felkészítő: Horváth Zsuzsanna

Ø  Kazinczy „Szép magyar beszéd” verseny – III. helyezés
(Kuzmányi Viktória 6. o.) Felkészítő: Kácsorné Barcsik Tünde

Ø  A WKK madárvédelmi pályázatán Magyar Balázs kerületi IV. helyezést ért el.

 

Sportversenyek

 

Felkészítő tanárok: Juhász Árpád, Györkő Viktor, Varjú István

Ø  Asztalitenisz - Wekerle Kupa – Fürge Fanni (7. o.) II. helyezés

 Sirkó Dóra (5.o.) IV. helyezés (lányok között I. helyezés)

Ø  Asztalitenisz Kispest Kupa – Sirkó Dóra (5. o.) I. helyezés

Ø  Asztalitenisz csapatverseny – Fürge Fanni, Sirkó Dóra I. helyezés

Ø  Honvédelmi Verseny – összetett - felsős fiúk
(Szepesi Richárd, Nagy Eliot, Svintek Jenő 8. o.)  III. helyezés

Ø  Kerületi alsós váltóverseny – III. helyezés

Ø  Kerületi Mikulás Kupa – Partizán kidobós V. helyezés

Ø  Kerületi Mikulás Kupa – Röplabda torna IV. helyezés

Ø  Kispest Kupa asztalitenisz verseny – II. korcsoportos leányok:
Sirkó Dóra I.helyezés

  IV. korcsoportos leányok: Fürge Fanni II. helyezés

Ø  Mikulás Kupa asztalitenisz verseny
Felsős leányok: Ady (Fürge F., Sirkó D.)
 I. helyezés

Ø  Játékos sportverseny – Ady III. helyezés

Ø  Sakk diákolimpia – Egyéni: II. korcs. fiúk:
Járdán Marcell III. helyezés

 II. korcs. leányok: Csalár Johanna III. helyezés

   III. korcs. leányok: Rácz Zsuzsanna III. helyezés

IV. korcs. fiúk: Fonyódi Gusztáv I. helyezés

         Doszpoth Márk II. helyezés

       Svintek Jenő III. helyezés

  IV. korcs. leányok: Berei Kinga III. helyezés

 Csapatversenyek: II. korcs. fiúk: III. helyezés

          II. korcs. leányok: I. helyezés

                               IV. korcs. fiúk: I. helyezés és III. helyezés

            IV. korcs. leányok: II. helyezés

 

 

 

2015 február




Molnár Balázs, 1. a osztályos tanuló a kerületi mesemondó versenyen
arany minősítést
ért el.
Csak így tovább!
Felkészítő tanára: Páli Bettina

 



Szilágyi Júlia, 3 b osztályos tanuló a kerületi mesemondó versenyen
ezüst minősítést
kapott.
Szép volt Julcsi!
Felkészítő tanára: Krizsánné Mázik Judit

 



Hajós Máté, Magyar Zoltán és Németh Ábel 5. b osztályos tanulóink
az "ÓKORI GÖRÖGÖK" történelmi tanulmányi versenyen
valamint a "KÉPREGÉNY"történelmi tanulmányi versenyen
III. helyezést
értek el.
Gratulálunk!
Felkészítő tanár: Pirók Gabriella

 

 



A Nyitnikék kisegyüttes  a "Tiszán innen, Dunán túl" népdaléneklő versenyen
arany minősítést
ért el.
Gratulálunk a három 4. b osztályos kislánynak:
Kloczka Dórának, Le Hoa Kingának és Rajszki Olíviának
.
Felkészítő tanáruk: Krizsánné Mázik Judit

 



Rajszki Olívia, 4. b osztályos tanuló
a "Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklő versenyen
arany minősítésben
részesült.
Gratulálunk!
Felkészítő tanára:  Krizsánné Mázik Judit

 



Swiderski Ádám, 7. a osztályos tanuló
a kerületi informatika versenyen prezentáció készítés kategóriában 
I. helyezést
ért el.
Csak így tovább a fővárosi versenyen is!
Felkészítő tanár: Kis István

 



Kerületi népdaléneklő szóló kategória
arany minősítés

Kerületi népdaléneklő kisegyüttes kategória
arany minősítés

Kerületi mesemondó versenx
ezüst minősítés

       

 

       

 

 

Kerületi informatika versenyen "Prezentáció"
kategóriában
I. helyezést ért el
Swiderski Ádám

Gratulálunk!

 

Kerületi "Ókori görögök" történelmi tanulmányi versenyen

III. helyezést ért el:

Hajós Máté
Magyar Zoltán
Németh Ábel

Gratulálunk!

 

 

Kerületi "Képregény" történelmi tanulmányi versenyen

III. helyezést ért el:

Hajós Máté
Magyar Zoltán
Németh Ábel

Gratulálunk!

 

 

2014-2015 tanév

       

Verseny megnevezése Tanuló Osztálya Helyezés
Szép magyar beszéd Mona Szerjózsa 6.b 5.
Szép magyar beszéd Trinácz Dávid 8.b 2.
Szép magyar beszéd Kuzmányi Ádám 7.b 3.
Szép magyar beszéd Magyar Zoltán 5.b 4.
Komplex vizuális Bencsik Henriett 7.b 2.
Kerületi versmondó Magyar Zsófia 3.b ezüst minősítés
Kerületi versmondó Péntek Evelin 4.a arany minősítés
Kerületi versmondó Kóczián Roland 1.b bronz minősítés
"Szeretlek Kispest" rajzverseny Berey Zsolt 2.a 2.
"Szeretlek Kispest" rajzverseny Deli Emese 3.a 1.
Kerületi szép olvasási verseny Deli Emese 3.a ezüst minősítés
Kerületi rajz verseny Deli Emese 3.a 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

2013-2014 tanév

 

Iskolánkban került megrendezésre a regionális LÜK verseny.

A rendezvényen készült képek itt!

 

 

LÜK verseny

Méz

 

   

 

Ének-zene

 

 

2013. december 7-én, szombaton megrendezték a
Wekerlei Kúltúrházban a kerületi környezetvédelmi
verseny döntőjét.
Az idén 2 fős csapatok indulhattak; a csapatokat egy-egy
diák és egy-egy felnőtt mentor alkotta.
Előzetesen egy tesztet kellett kitölteni és újrahasznosított
anyagból egy egészséges éltmóddal kapcsolatos tárgyat
elkészíteni.
A legjobb 10 csapat jutott a döntőbe.
Iskolánkból 3 csapat; Német Eszter, Maruscsák Mónika és
Trinácz Dávid csapata jutott be.
A versenyen csapataink jól szerepeltek.
Gratulálunk nekik!

Képek itt!

 

       

 

       

 

 

 

Szakács Eszter 5. b osztályos tanuló a kerületi Kazinczy-versenyen III. helyezést ért el.
Gratulálunk!

 

Kerületi szépolvasási verseny (2013. október 16.)

Eredményeink:

 

2. osztály: Gyóni Bálint 2.b ezüst minősítés
Felkészítő tanár: Krizsánné Mázik Judit

3. osztály: Sirkó Dóra 3. a ezüst minősítés
Felkészítő tanár: Süveges Krisztina

4. osztály: Magyar Zoltán 4. a arany minősítés
felkészítő tanár: Frisnyákné Pinnyei Mária

      Gratulálunk!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012-2013 tanév

Szumper Viktória 8. osztályos tanulónk a Fővárosi Komplex Rajzversenyen
II. helyezést ért el.

Gratulálunk!

 

Czinege Gabriella 7. a osztályos tanulónk a kerületi szövegértés versenyen
I. helyeuést ért el.

Grarulálunk!

 

Angol kerületi versenyen Fonyódi Boglárka 6. osztályos tanuló
III. helyezést ért el.

Gratulálunk!

 

Sikeres Origó junior nyelvvizsgát tettek angol nyelvből
Czinege Gabriella
Szabados Patrik
Szabó Rozália
7. osztályos tanulóink.
A névre kattintva megtekinthetők
a nyelvvizsga bizonyítványok!

Gratulálunk

 

FŐVÁROSI ÁLTALÁNOS ISKOLAI KOMPLEX VIZUÁLIS VERSENY 
fővárosi fordulójában is szép erdményeket értünk el. A zsűrizés két alkotás 
alapján történt. Mindenkinek vinni kellett egy grafikát + a helyszínen egy 
színes technikával készített alkotást kellett 3 óra alatt elkészíteni.
Az 1-2. évfolyamon KIS ANNA BARBARARA 4. helyezést,
a 7-8. évfolyamon SZUMPER VIKTÓRIA 2.helyezést ért el.
Viki munkáját beválasztották egy vándorkiállításba is, 
amelynek az 1. állomása a Fővárosi Önkormányzat Galériájában van. 
Az ünnepélyes megnyitó április 18-án volt.
Gratulálunk!

 

		

 

 

 

 

 

Kuzmányi Ádám 5. osztályos tanulónk a kerületi prózamondó versenyen
V. helyezést ért el.
Gratulálunk!

 

 

Fonyódi Boglárka 6. a osztályos tanuló a kerületi számítástechnika versenyen
komplex szövegszerkesztés kategóriában
II. helyezést ért el, ezzel továbbjutott a budapesti döntőbe.
Gratulálunk!

 

 

Fonyódi Hajnalka 8. b osztályos tanuló a kerületi számítástechnika versenyen
prezentáció készítés kategóriában
I. helyezést ért el, ezzel továbbjutott a budapesti döntőbe.
Gratulálunk!

 

 

Szakács Péter 6. a osztályos tanulónk a kerületi prózamondó versenyen III. helyezést ért el,
nagyon érzékletesen adta elő Janikovszky Éva Tükör Előtt c. monológját.

Gratulálunk!

 

 

 

Garai Gréta 3. b osztályos tanuló a kerületi versmondó vfersenyen arany minősítést ért el.

Gratulálunk!

 

 

 

Fonyódi Boglárka 6. a osztályos tanulónk a kerületi "Simonyi Zsigmond"helyesírási versenyen

I. helyezést ért el.

Gratulálunk!

 

 

 

 

 

FŐVÁROSI ÁLTALÁNOS ISKOLAI KOMPLEX VIZUÁLIS VERSENY kerületi fordulójában szép eredményeket értünk el,
öt tanulónk is dobogós lett!

        Az 1-2. évfolyamon    KIS ANNA BARBARARA grafikája        1. helyezett,

        az 5-6. évfolyamon     VADÁSZI BARBARA grafikája                1. helyezett,

                                          FONYÓDI BOGLÁRKA olajpasztell         2. helyezett,

        a 7-8. évfolyamon      SZUMPER VIKTÓRIA grafikája               1. helyezett,

                                         FONYÓDI HAJNALKA grafikája               3. helyezett lett.

A FŐVÁROS FORDULÓBAN az 1. helyezettek vesznek részt. A további eredményekről tájékoztatunk.

 

           

 

           

 

       

 

 

2013. február 23-án rendezték meg a Tiszán innen, Dunán túl... - népdaléneklési verseny fővárosi fordulóját, melyen iskolánk 6.B-s lányai ezüst minősítést szereztek.

Bokréta csoport: Aszódi Alexandra, Fonyódi Boglárka, Lukács Nikoletta, 

Németh Eszter, Ostrowski Fanni, Petrás Dóra, Rajszki Jázmin, 

Réthey - Prikkel Fanni, Vadászi Barbara, Vilhelm Judit.

 

GRATULÁLUNK!

 

 

Idén is megrendezésre került a "Tiszán innen, Dunán túl..." népdaléneklési verseny.

A kerületi forduló felsős korosztálya 2013. február 6-án mérte össze dalos tudását. Iskolánkból  4 kategóriában indultak gyerekek.

 Ezüst minősítést kaptak: Katona Vanessza (7.A.) és az Alföldi legények:Horváth Zsolt, Kuzmányi Ádám, Petrás Gyula (5.B.), Schrimpel Milán (6.B.).

 Arany minősítést kapott: Simonek Ágnes (5.B.)

 Kiemelt Arany minősítéssel a fővárosi fordulóra továbbjutott a Bokréta csoport: Aszódi Alexandra, Fonyódi Boglárka, Lukács Nikoletta, 

Németh Eszter, Ostrowski Fanni, Petrás Dóra, Rajszki Jázmin, Réthey - Prikkel Fanni  Vadászi Barbara, Vilhelm Judit.

 
GRATULÁLUNK a gyerekeknek és a felkészítő tanárnak  Kántorné Orosz Máriának is

 

   

 

Már 7. alkalommal rendezzük meg iskolánkban a Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium által
meghírdetett 30. FŐVÁROSI ÁLTALÁNOS ISKOLAI KOMPLEX
VIZUÁLIS VERSENY
kerületi fordulóját 4 korcsoportban. Egy-egy korcsoportba tartoznak
az 1-2. a 3-4. az 5-6. és a 7-8. évfolyam tanulói.

Az idén PARAFRÁZISOK készítése a feladat.

  • A felső tagozatos gyerekek január 28-án készítették el grafikai, festészeti munkájukat.
    63 tanuló vett részt a versenyen. Nagyon magas színvonalú, igényes, kreatív megoldású
    munkák születtek. A zsűrizés még nem történt meg, izgatottan várjuk a döntést.
    A továbbiakban majd tájékoztatást adunk.

  • Az alsó tagozat február 12-én 14 órától versenyez.
    További jó munkát kívánunk mindenkinek!

 

 Bárdosné Pál Ildikó

           

 

           

 

   

 

November 26-án, hétfőn délután a Kerületi Kisplasztikai Versenyen vettünk részt, ahol különleges,
karaktres, egyedi alkotások születtek.
Iskolánkat Fonyódi Hajni 8.b, Szumper Viki 8.b, Csernus Krisztián 6.a és Vadászi Barbi 6.b osztályos
tanulók képviselték.
Szumper Viktóroa 1. helyezést,
Vadászi Barbara 3. helyezést ért el!
GRATULÁLUNK!

 

Az oklevél itt megtekinthető!

 

A Pesterzsébeti Szakközzépiskola által meghírdetett fotópályázaton Korpics János 4. helyezést ért el.

Az eredményéhez gratulálunk, a pályamunka itt megtekinthető.

 

 

 

KERÜLETI  JÁTÉKOS  ANGOL VETÉLKEDŐ

 

2012. november 19-én a Gábor Áron Általános Iskolában került megrendezésre idén is ez a várva-várt verseny.

Öt fős csapatok versengtek a fődíjért, a Vándor-maciért, ami tavaly, egy év időtartamra a vendéglátó Gábor iskola „birtokába” került.

A verseny a csapatok rövid bemutatkozásával kezdődött.

Az Ady iskola csapata egy angol karácsonyi dalt énekelt el, amivel tavaly unalomig szórakoztattak bennünket J ( Christmas Time, misletoe and wine…)

A siker most sem maradt el, nagy tapsot kaptak!

Utána 45 percig dolgozhattak a feladatokon. Amíg a tanárokból álló zsűri kijavította a teszteket, addig iskolánk egyik angoltanára, Darvas Péter egy Beatles dalt tanított meg a gyerekeknek.

 

Végül kiderült az eredmény is: nagy örömünkre 2. helyezést értünk el!!!

 

A csapat tagjai:

 

Fonyódi  Boglárka ( 6.B )
Ostrowski Fanni ( 6. B)
Nagy  Leila

( 6. A)

Vadászi  Barbara ( 6. B)
Varga  Balázs ( 6. A)

 

Felkészítő tanárok Girtler Izabella és Lanstiákné Szanyi Erzsébet voltak.

 Gratulálunk a győztes gyerekeknek!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ady@iskola.kispest.hu