Aki szeretné a Hirdetéseket emailben is megkapni kérjük, jelezze személyesen a Lelkészi hivatalban.

Hittan tanévnyitó

Egyházközségünkben 6 módon kezdődik el a hittanév: állami iskolákban, más felekezet általános iskolájában, önkormányzati óvodákban és a saját óvodánkban és iskolánkban és esetleg a gyülekezeti hittanórákon.
Ebben a tanévben Egyházközségünk területén levő 6 állami (Bolyai, Eötvös, Gábor, Móra, Puskás, és Vass) és egy római katolikus (Reménység) fenntartású általános iskolában közel 60 hittanórát fogunk tartani hetente.
Az Ady Endre Református Általános Iskolában 18 órát fogunk tartani.
Az Önkormányzati óvodákban októbertől indulnak a hittan foglalkozások, amennyiben az intézményvezetők lehetőséget fognak biztosítani.
A Szőlőskert Református Óvodában pedig szeptembertől folyamatos a hitben nevelés.
Sajnos ebben az esztendőben is elég nehezen indul saját intézményeinken kívül a hittanoktatás, miután az iskoláktól nem kaptuk meg a szervezéshez szükséges névsorokat, és órarend terveket időben. Ha a héten ez ügyben nem sikerül előre lépnünk, akkor előfordulhat, hogy lesznek olyan hittanórák, amiket nem tudunk ellátni. A tavalyi évben az volt a legnehezebb feladat, amikor egy időben négy helyszínen kellett volna hittanórát tartani. Ebben a tanévben úgy tűnik, egy időben lenne egyszerre 5 hittanóra is, amiből egy iskolában egyszerre 3 különböző évfolyamnak is lenne órája. Sajnálom, hogy 2013 óta hiába igyekszünk megegyezni az Intézményvezetőkkel, hogy ebben az állami feladatellátásban együtt tudjunk működni. Ez ügyben kérem a szülők, nagyszülők megértését is!

Alkalmak

– Ma 18 órakor is lesz Istentisztelet itt a templomban
– Kedden 10 órakor Imaóra lesz
– Szerdán 18 órakor Bibliaóra
– Csütörtökön 17 órakor lesz Ifjúsági óra
– Csütörtökön 19 órakor tartjuk a Fiatal felnőttek Bibliaóráját
– Jövő vasárnap, 10 órakor lesz Istentisztelet itt a Templomban, amikor reménységünk szerint meg fogjuk keresztelni Horváth László és felesége Varga Zsófia második gyermekét, Magor Lászlót. Hordozzuk imádságban a keresztelőre készülő családot. Az Istentisztelet után szeretetvendégséget tartunk, ahová várjuk a testvérektől a süteményeket, üdítőket
– Jövő vasárnap, szeptember 15-én 18 órakor Tanévnyitó Istentiszteletet tartunk Intézményeink a Szőlőskert Református Óvoda és Ady Endre Református Általános Iskola gyermekeinek és az ott dolgozó felnőtteknek. Erre az alkalomra hívjuk a gyülekezetet is, hogy a Fenntartó közösség is jelen legyen ezen az Istentiszteleten. Az Istentisztelet után Szeretetvendégséget is tartunk
– Szeptember 22-én 18 órakor Zenés áhítat lesz, melynek keretében, dr. Jakab Hedvig orgonaművész fogja az orgonánkat megszólaltatni

Konfirmáció

Csütörtökön 16 órakor lesz konfirmandus óra azoknak, akik már tavaly is jártak előkészítőre
– Októbertől, szerdán 16 órakor lesz, majd konfirmandus óra azoknak, akik már legalább hetedik osztályosok és még nem jártak eddig előkészítőre, de szeretnének konfirmálni, kérem, jelentkezzenek a Lelkészi hivatalban

Felnőtt konfirmáció

– Többen vannak a vasárnapi igehallgató gyülekezetben olyan felnőttek, akiknek az életében eddig nem történt meg a keresztség, vagy még nem tettek konfirmációi fogadalmat és így nem lehetnek az úrvacsorai közösség tagjai, és nem szerepelhetnek a Választói névjegyzékben sem. Őket hívjuk és várjuk, hogy a konfirmációs tanfolyamra jelentkezzenek. A beszélgetések csütörtökön 18 órakor lesznek. Kérem az érdeklődők jelentkezzenek a Lelkészi hivatalban.

Elhunyt

– Augusztus 20-án 77 éves korában elhunyt Varga Jenő testvérünk, akitől szeptember 13-án pénteken 9 órakor búcsúzunk a Rákoskeresztúri új köztemetőben. Hordozzuk imádságban feleségét, leányát a gyászoló családot: A Boldog Feltámadás Reménysége Alatt
– Szeptember 2-án életének 83 évében elhunyt Nyakas Ágnes asszonytestvérünk. Temetése szeptember 20-án 13 órakor lesz itt a templomunkban. Isten vigasztalását kérjük Nyakas István presbiterünknek és családjának A Boldog Feltámadás Reménysége Alatt

Presbiteri konferencia

– Szeretettel hívunk minden érdeklődőt területi presbiteri továbbképzés következő alkalmára szeptember 14-én, szombaton 10 órára a Templomunkba.
Az előadást Czibere Károly, címzetes egyetemi tanár fogja tartani: Református vagyok – Diakónia címmel
Kérem, akik a vendéglátásban is tudnak segíteni, jelezzék a presbitereknek a kijáratnál. 9 órától várjuk majd a segítőinket szendvics készítésre. A szendvicsekhez az alapanyagot beszerezzük, de a tea, kávé mellé, aki teheti kérjük hozzon süteményt, kérem ezt is jelezzék a Presbiter testvéreknek

Templomtakarítás

– Kérjük, hogy akik ezen a héten, pénteken 17 órától részt tudnak venni a templomtakarítás szolgálatában, ők az Istentisztelet után a Lelkészi Hivatalban jelentkezzenek, hogy tudjuk, kikre számíthatunk.
Köszönjük azoknak, akik az elmúlt héten segítettek a takarításban.

 

Lectio: Apostolok cselekedetei: 17, 1-15
Textus: Apostolok cselekedetei: 17, 3
Énekek:                      98: 1 (66. dallamára)
Káté: XXXVI. Úrnapja
165: 1-3
165: 4-6
225: 1-2
356: 1-4
Igehirdető: Harkai Ferenc

 

Délután

Textus: 2 Krónika: 19, 1-11
Heidelbergi Káté: XXXVI. Úrnapja
Énekek:       33: 1, 9
397: 1-5
278: 1, 8
500: 1-8
Igehirdető: Harkai Ferenc