Aki szeretné a Hirdetéseket emailben is megkapni kérjük, jelezze személyesen a Lelkészi hivatalban.

Alkalmak:

– Ma 17 órakor is lesz Istentisztelet itt a Templomban
– Kedden 10 órakor Imaóra lesz
– Szerdán 18 órakor Bibliaórát tartunk
– Csütörtökön 17 órakor lesz Ifjúsági óra az alagsori Gyülekezeti teremben
– Jövő vasárnap, 10 órakor lesz Istentisztelet itt a Templomban. Reménységünk szerint a keresztség sákramentumát is ki fogjuk szolgáltatni, mert Kerekes Attila és felesége Pallay Melinda Anna egyháztagjaink harmadik gyermekét, Diána Pannit készülünk megkeresztelni. Hordozzuk imádságban a keresztelőre készülő családot! A gyermekek az Igehirdetés kezdete előtt átmehetnek a Gyülekezeti házba Gyermekistentiszteletre
– Jövő vasárnap, 17 órakor is lesz Istentisztelet itt a Templomban

Baba-mama kör:

– Ezen a héten, november 6-án, szerdán 815-től lesz Baba-mama kört kivételesen a Gyülekezeti ház alagsorában

Óvodai állás:

– Lehetőségünk van Egyházközségünk egyik intézményébe a Szőlőskert Református Óvodába még egy nevelés oktatási munkát közvetlenül segítő munkatársat felvenni. Elsősorban olyan egyházközségünkhöz tartozó testvérek jelentkezését várjuk, akik szívesen dolgoznának gyermekek között dajkaként. Jelentkezni Rajkiné Sörös Andrea vezető óvónőnél, vagy a Lelkészi hivatalban lehet.

Jelentkezés a Szőlőskert Református Óvodába:

– Szeretettel várjuk Szőlőskert Református Óvodába, azokat a gyermekeket, akik december 31-ig betöltik 2,5 életévüket és még nem jártak, másik óvodába.

Elhunyt:

– Október 27-én, múlt vasárnap 77 éves korában elhunyt Keresztesy Ferenc testvérünk. Búcsúztatása november 15-én 12 órakor lesz itt a templomban. Isten vigasztalását kérjük A Boldog Feltámadás Reménysége Alatt a gyászoló családnak.

Temetés:

– Október 28-án, hétfőn a Kispesti temetőben búcsúztunk Balogh Margit asszonytestvérünktől, aki 93 éves korában október 9-én hunyt el. Isten vigasztalását kérjük lányainak és családjának A Boldog Feltámadás Reménysége Alatt. A vigasztalás igéit 2 Timóteus: 4, 7-8 alapján hirdettük.

Énekkari próba:

Új időpontban próbál az énekkar! Szeretettel várjuk a közösségben énekelni vágyó testvéreket hétfőn este fél 7-től, az alagsorban próbál az énekkar

Konfirmáció:

Szerdán 16 órakor azoknak tartunk konfirmandus órát, akik már legalább hetedik osztályosok és még nem jártak eddig előkészítőre
Csütörtökön 16 órakor lesz konfirmandus óra azoknak, akik már tavaly is jártak előkészítőre

Orgonahangverseny:

– November 17-én vasárnap 17 órakor a Református Zenés Esték sorozat keretében Virágh András Gábor orgonaművész-zeneszerző lesz a vendégünk

Templomtakarítás:

– Kérjük, hogy akik ezen a héten, pénteken 17 órától részt tudnak venni a templomtakarítás szolgálatában, ők az Istentisztelet után a Lelkészi Hivatalban jelentkezzenek, hogy tudjuk, kikre számíthatunk.
Köszönjük azoknak, akik az elmúlt héten segítettek a takarításban.

Koncert:

-A Pesti vigadóban „KÁRPÁT-MEDENCEI MAGYAGYAROK ZENÉJE 2019” címen november 17-én, vasárnap 17 órakor lesz koncert

 

Lectio: Kolossé 1, 9-29
Textus: Kolossé: 1, 27b
Énekek:           66: 1
Heidelbergi Káté: XLIV. Úrnapja
98: 1-2
266: 1-4
290: 1
290: 2-6
Igehirdető: Harkai Ferenc

Délután:

Textus: Dániel: 2, 1-23
Heidelbergi Káté: XLIV. Úrnapja
Énekek:              86: 1
274: 1-4
42: 1 b
504: 1-5
Igehirdető: Harkai Ferenc